هند به جای بریتانیا، برزیل به جای ایتالیا

قدرت دریافت کردن اقتصادهای در حال گذار در رقابت جهانی سال نو میلادی آغاز گردیده میباشد و گمانه‌زنی در قضیه مهمترین تحولاتی که در این سال شاهد آن خوا هیم بود ادامه دارااست . 

مرجع اخبار رسمی

پایگاه خبری و تحلیلی

راءس مطالعات اقتصاد و بیزینس سهم کشورهای در درحال حاضر گذار در اقتصاد جهان در اکنون ارتقاء می باشد و تا سال ۲۰۲۰ میلادی هند و برزیل میتوانند در رده‌بندی برترین اقتصادهای دنیا جایگزین کشورهای اروپایی شوند . البته تبدیل شدن چین به اصلی ترین اقتصاد دنیا با دو سال تاخیر نسبت به برآوردهای قبلی در سال ۲۰۳۲ محقق می شود اما در سال ۲۰۲۰ میلادی برزیل از لحاظ بزرگی اقتصادی از ایتالیا پیشی میگیرد و هند هم بریتانیا و فرانسه را پشت راز می گذارد و به ششمی اقتصاد تعالی دنیا تبدیل میگردد . 

 

چین و هند از بزرگترین اقتصادهای در درحال حاضر گسترش میباشند که در سالیان اخیر سرمایه‌گذاری‌های متعددی در بخش‌های تحت ساختی انجام دادند . این تها سبب ساز شد تا هم از لحاظ حرفه آوری در سال‌های اخیر پرورش نمایند و هم سرانه ایجاد ناخالص داخلی و توانایی مصرفی مردمان ارتقاء یابد که هر دو منافع زیادی برای اقتصاد کشورها داراست . 

 

بلومبرگ در این موضوع نوشت: در سال ۲۰۲۰ بریتانیا منزلت ششمین اقتصاد گران قدر جهان را از دست می دهد که عامل آن بریگزیت و آسیب‌های ناشی از ان دگرگون سازی هست . انتظار می رود بریگزیت روی مرحله و ارزش تجارت بریتانیا، نرخ پرورش اقتصادی و تراز اشتغال آن تاثیر به‌سزایی داشته باشد .دو سال از زمانیکه مردم در یک کلیه پرسی در بریتانیا به خروج این کشور از اتحادیه اروپا رای داده‌اند پیشین می‌باشد و در این زمان افت بها پول بریتانیا، خروج شمار زیادی از شرکت های اروپایی فعال در جمهوری اسلامی ایران و چه بسا کاهش درآمد سرانه مردم خبر ساز گردیده هست . البته کلیدی ترین و مهم ترین تاثیر خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا روی تجارت این میهن و درآمد حاصل از ان خواهد بود . به ادله همین چالش‌ها بود که بسیاری بر این اعتقاد و باور بودند که برگزاری یک همه‌پرسی نو در این میهن و بالا بودن احتمال مخالفت مردمان با خروج از اتحادیه اروپا آن گاه از تجربه بحران اقتصادی و ی طی سال پیشین می تواند بهترین راه و روش حل باشد . مساله ای که دولت بریتانیا آن را نپذیرفت و تاکید کرد که بایستی طبق برنامه خروج از اتحادیه اروپا انجام شود . این طرح تا دو سال آتی اجرایی خواهد شد . 

 

یک عدد از چالش‌های اخیر بریتانیا کاهش ارزش ساخت ناخالص داخلی این مرزو بوم و افت جایگاهش در مقام بندی بزرگترین اقتصادهای دنیا هست . چالشی که دو سال اخیر دولت را سرگرم کرده است اما ارزیابی گران بر این باورند این معضل موقتا هست . مرکز مطالعات بیزینس و اقتصاد نوشت: پیش بینی می شود افت جایگاه اقتصادی بریتانیا موقتی باشد و با عبور کرد سه سال، دوباره این کشور بتواند قدرت اقتصادی قبلی را بازیابد . 

 

البته در رسانه ها صحبت از این می باشد که معضل های اقتصادی سال‌های اخیر سبب ساز شده است تا فرآیند جایگزین شدن اقتصادهای در حال گذار با اقتصادهای گرانقدر اروپایی از لحاظ بزرگی ساخت ناخالص داخلی به تعویق بیافتد . یکی از مهم ترین عوارض نرخ زیر بهره بانکی در جهان و تاثیرات ان روی تصمیم گیری‌های اقتصادی مردمان بوده می باشد . 

مرجع اخبار رسمی

پایگاه خبری و تحلیلی


گروه صنعتی مشهد حفاظ

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 9099071613

شماره تماس دوم از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در صورت مشکل در برقراري تماس به سايت ميهن مشاور مراجعه کنيد

تحصیل نیوز

مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی: اقتصادی ,بریتانیا ,اقتصاد ,اقتصادهای ,اخیر ,خروج ,اتحادیه اروپا ,ناخالص داخلی ,بزرگترین اقتصادهای ,سال‌های اخیر ,ساخت ناخالص ,ساخت ناخالص داخ
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 9099071613

شماره تماس دوم از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ترامپ خاطرات سربازی سیبریا فایل مد و فشن روز دنیا مجله خبری سرگرمی فانوس مطالب پزشکی جشنواره سفارشات گلچین شده انواع ترازو تست مووی mu5ic01